O nas

Nasz model biznesowy

Jesteśmy największym touroperatorem w krajach bałtyckich, o ugruntowanej pozycji, obecnym na rynku od 1999 roku. Naszymi mocnymi stronami są m.in. silna pozycja na rosnącym rynku, rozpoznawalna marka, wysoka lojalność klientów i bardzo dobre relacje z agencjami turystycznymi oraz dostawcami usług, dzięki czemu oferujemy naszym klientom zróżnicowaną i atrakcyjną cenowo ofertę. 

Nasze portfolio obejmuje zarówno w pełni zorganizowane wypoczynkowe wyjazdy letnie i zimowe, jak i krajoznawcze wycieczki lotnicze oraz autokarowe do ponad 30 miejsc na całym świecie, w tym do najbardziej popularnych kurortów Europy Południowej, a także wybranych lokalizacji Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Azji oraz Ameryki Łacińskiej. Prowadzimy również sprzedaż biletów lotniczych i miejsc hotelowych, dzięki czemu docieramy do szerokiej grupy klientów o różnych preferencjach.

Nasze produkty są dostępne w ofercie ponad 400 zewnętrznych agencji turystycznych, posiadamy także własne biura sprzedaży oraz prowadzimy sprzedaż w kanale e-commerce, którego znaczenie z roku na rok systematycznie rośnie.Gdzie działamy

Działamy na Litwie, Łotwie i w Estonii, gdzie jesteśmy niekwestionowanym liderem, a nasz udział rynkowy w segmencie zorganizowanych lotów czarterowych przekracza 40%.

Sprzyjające warunki makroekonomiczne w krajach bałtyckich i bardzo dobra sytuacja na rynku pracy przekładają się na systematyczny wzrost wydatków konsumenckich, w tym na usługi turystyczne. Obserwujemy rosnącą liczbę nowych klientów, wzrost kwot przeznaczanych na wczasy zagraniczne oraz większą częstotliwość wyjazdów przypadającą na osobę. Jednocześnie stopień nasycenia rynku nadal jest niski w porównaniu z krajami Europy Zachodniej.Litwa Litwa Łotwa Estonia Estonia Estonia Estonia Estonia

Kanały dystrybucji

Nasze produkty są dostępne w zróżnicowanych i uzupełniających się kanałach dystrybucji. Współpracujemy z ponad 400 agencjami turystycznymi, w tym ze wszystkimi największymi w krajach bałtyckich. Mamy również własne biura sprzedaży w głównych miastach Litwy, Łotwy i Estonii. Inwestujemy ponadto w rozwój kanału e-commerce. Sprzedaż on-line prowadzimy poprzez własne serwisy internetowe, a także za pośrednictwem międzynarodowej platformy GDS (Global Distribution Systems). Sprzedaż w kanale e-commerce systematycznie rośnie. W 2018 r. udział tego kanału w przychodach wyniósł 16%, a nasze strony internetowe miały około 3,9 mln unikalnych wizyt.
400+
zewnętrznych agencji
turystycznych
14%
udział w przychodach
z kanału e-commerce
3.85 mln
unikalnych wizyt na
stronach internetowych Novaturas

Nasze produkty

Nasza oferta jest zróżnicowana zarówno pod względem typów wyjazdów, ich ceny, jak i kierunków podróży. Dzięki takiej dywersyfikacji możemy zaoferować produkty dostosowane do potrzeb i oczekiwań różnych grup klientów. To z kolei pozwala nam na obecność w niemal wszystkich segmentach rynku i efektywnie reagować na zmieniające się preferencje klientów.


WCZASY ZORGANIZOWANE

Wczasy zorganizowane stanowią główną część naszej oferty. Obejmują one pobyt w popularnych letnich kurortach wypoczynkowych w Europie (nad Morzem Śródziemnym), Afryce Północnej i Azji oraz zimowych najbardziej popularnych miejscowościach europejskich: we Włoszech, Francji czy Andorze. W cenie klienci mają zapewniony pełen zakres usług, m.in. przelot, przejazd z lotniska do hotelu, zakwaterowanie, całodobową opiekę rezydenta i atrakcje podczas pobytu, w tym również wycieczki fakultatywne w przypadku oferty letniej.

OBJAZDOWE WYCIECZKI SAMOLOTEM

Objazdowe wycieczki samolotem oferujemy na długich dystansach, m.in. do Azji czy Afryki Północnej. W tym celu wykorzystywane są zarówno specjalnie czarterowane samoloty, jak również regularne loty z Wilna, Rygi i Tallina. Zapewniamy przelot, zakwaterowanie, autokarowe wycieczki krajoznawcze i stałą opiekę przewodnika, który towarzyszy turystom podczas całego wyjazdu, dostarczając wszystkich informacji o kraju i dostępnych atrakcjach.

OBJAZDOWE WYCIECZKI AUTOKAREM

Objazdowe wycieczki autokarowe połączone ze zwiedzaniem organizowane są do krajów europejskich (m.in. do Polski, Francji, Włoch, Austrii, Chorwacji czy Grecji). Wycieczki autokarowe organizowane są z Litwy. W ramach tej oferty zapewniamy przejazd, noclegi, autokarowe wycieczki krajoznawcze oraz opiekę przewodnika, który towarzyszy turystom podczas całego pobytu.

INNE PRODUKTY

W naszej ofercie znajdują się również bilety lotnicze i miejsca hotelowe. Prowadzimy ich sprzedaż zarówno skierowaną do klientów indywidualnych, jak również innych touroperatorów, którzy są często zainteresowani zakupem miejsc na najbardziej popularnych trasach samolotów czarterowych. 

Zróżnicowanie oferty obejmuje również marki i linie produktowe. Naszą główną marką jest Novaturas (na Litwie) oraz Novatours (na Łotwie i w Estonii), która odpowiada za zdecydowaną większość przychodów. Posiadamy także m.in. budżetowy brand Eco travel, jak i linię produktów premium Novaturas Gold. Posiadamy również markę Sofa travel (agencja sprzedaży detalicznej).

Nasze kierunki podróży

Nasza oferta obejmuje zarówno w pełni zorganizowane wypoczynkowe wyjazdy letnie i zimowe, a także krajoznawcze wycieczki lotnicze i autokarowe do ponad 30 miejsc na całym świecie, w tym do najbardziej popularnych kurortów Europy Południowej, a także wybranych lokalizacji Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Azji oraz Ameryki Łacińskiej. 

Dzięki dywersyfikacji kierunków podróży oraz dużej różnorodności oferowanych produktów jesteśmy w stanie elastycznie reagować na zmieniające się trendy i upodobania klientów.


    Turcja Hiszpania Bułgaria Włochy Korfu Portugalia Madera Kreta Egipt Cypr Tunezja Rodos Chorwacja Czarnogóra Andora Tajlandia Sri Lanka Zjednoczone Emiraty<br>Arabskie Izrael Indie Francja Wietnam Teneryfa Estonia Białoruś Niemcy Wielka Brytania Polska Norwegia Jordania Bali Grecja Szkocja Irlandia Rumunia Gruzja Austria Ukraina Szwajcaria Holandia Czechy Węgry Łotwa Słowacja Finlandia Dania Serbia Bośnia i Hercegowina Słowenia Szwecja Belgia Luksemburg Albanija Kuba Mexico Djerba Kos Seychelles Lapland Malta Sicilia Marocco Mauritius Zanzibar