Aktualności i komunikaty prasowe

Powrót do listy aktualności
2018 06 27

Nagrody Ventura: dwa wyróżnienia dla Grupy Novaturas

Novaturas, czołowy operator turystyczny w krajach bałtyckich, otrzymał tytuł „Najbardziej dynamicznej spółki” z portfela Enterprise Investors, a Linas Aldonis, dyrektor generalny i prezes zarządu Novaturas, otrzymał wyróżnienie „Menedżera roku”.

Enterprise Investors, jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, przyznała nagrody Ventura 2017 podczas dorocznej gali. Uroczystość zgromadziła menedżerów spółek, w których inwestorem były lub są fundusze zarządzane przez EI, liderów biznesu oraz przedstawicieli wiodących firm z branży inwestycyjnej i prawniczej.

Podczas uroczystości tradycyjnie nagrodzone zostały spółki i menedżerowie z najlepszymi wynikami spośród firm z portfela Enterprise Investors. W tym roku dwa wyróżnienia trafiły do Grupy Novaturas. Firma została uznana za „Najbardziej dynamiczną spółkę”, a jej prezes Linas Aldonis otrzymał tytuł „Menedżera roku”.

– Nie osiągnęlibyśmy sukcesu bez naszego zespołu i cieszę się, że mogę być częścią tego sukcesu – powiedział Linas Aldonis, dyrektor generalny Novaturas. – Zarządzanie wiodącym operatorem turystycznym w krajach bałtyckich oznacza nie tylko odpowiedzialność za utrzymanie pozycji lidera, ale także konsekwentną poprawę jakości świadczonych przez nas usług i nieustanne wprowadzanie innowacji, aby zawsze być o krok przed innymi.

Linas Aldonis związany jest z Novaturas od 18 lat. Rozpoczął karierę jako rezydent w różnych krajach, a w 2010 r. został dyrektorem generalnym Grupy Novaturas. Firma konsekwentnie podnosi jakość świadczonych usług, zwracając szczególną uwagę na obsługę klientów i wprowadzając innowacje.

Według prezesa, otrzymane nagrody są ukoronowaniem bardzo dobrych wyników finansowych osiągniętych przez Grupę Novaturas w 2017 r. i jej ciągłego wzrostu.

– Zaliczenie Novaturas do najlepszych spółek z portfela Enterprise Investors jest dla nas zaszczytem oraz uznaniem dla naszych osiągnięć. Ubiegły rok był wyjątkowy dla Grupy Novaturas. Nie tylko wypracowaliśmy rekordowe wyniki finansowe, lecz również rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnego bardzo ważnego, a dziś mogę powiedzieć udanego kroku dla naszej firmy, czyli debiutu na giełdach w Warszawie i Nasdaq w Wilnie – powiedział Linas Aldonis.

W 2017 r. Grupa Novaturas odnotowała bardzo dobre wyniki finansowe. Jej przychody wzrosły o blisko 40% r/r, do ponad 141 mln euro. EBITDA sięgnęła 10,6 mln euro, a zysk netto niemal 8,2 mln euro, co w obu przypadkach oznacza prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z 2016 r.

Pierwszy kwartał 2018 r. również był bardzo udany dla spółki – z oferty Grupy Novaturas skorzystało o 51% więcej pasażerów niż rok wcześniej. Przełożyło się to na wzrost przychodów o 49% r/r – sięgnęły one 25,8 mln euro.

O Enterprise Investors

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, dysponującą jednym z najbardziej doświadczonych zespołów inwestycyjnych w regionie. Działając od 1990 r., zarządzane przez EI fundusze zainwestowały łącznie ponad 1,8 mld euro w 141 przedsiębiorstw. Do dziś zakończyły inwestycje w 127 spółkach, osiągając łączne wpływy brutto na poziomie 3,7 mld euro.

Informacje o Spółce

Poznaj nas lepiej! Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem Company Profile, w którym przybliżamy działalność Grupy Novaturas – nasz model biznesowy, wyniki finansowe oraz strategię rozwoju.

Profil firmy .PDF