Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2020 06 12

„Novaturas“ Lietuvoje susitarė dėl ilgalaikės 5 mln. eurų paskolos

Šiandien „Novaturas“ Lietuvoje susitarė dėl lengvatinės 5 mln. eurų ilgalaikės paskolos, kurią gavo pagal investicijų ir verslo garantijų fondo „Invega“ priemonę „Garantijos portfelinėms paskoloms“. Bendrovė ketina ją naudoti įvairioms likvidumo priemonės įgyvendinti ir taip pat sieks kuo greičiau pradėti atsiskaitymus su klientais Lietuvoje, kurių kelionės dėl COVID-19 buvo atšauktos.

„Virusas sujaukė daugybės keliautojų ir turizmo verslo planus. Džiaugiamės ir esame be galo dėkingi klientams, kurie savo keliones nukėlė vėlesniam laikui ir taip prisidėjo prie turizmo išsaugojimo. Taip pat suprantame, kad dalis žmonių per šį sudėtingą laiką atsidūrė prastesnėje finansinėje situacijoje ir norime kuo greičiau su jais atsiskaityti“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Pagal Lietuvos teisinį reguliavimą, už dėl COVID-19 neįvykusias keliones pinigus grąžinti privaloma per 90 dienų nuo apribojimų pabaigos. Bendrovė tikisi, kad gauta paskola padės įsipareigojimus įgyvendinti kuo greičiau ir planuoja grąžinimus pradėti jau liepos mėnesį. Atsižvelgiant į Bendrovės finansines galimybes, grąžinimus planuojama vykdyti palaipsniui pagal grafikus, kurie bus pateikti artimu metu.

Gegužės 26 d. „Novaturo“ grupės įmonė Latvijoje pasirašė susitarimą su valstybine paskolų garantijų programa „Altum“ dėl lengvatinės 1 mln. eurų vertės paskolos likvidumui užtikrinti. Grupės įmonė Estijoje derybas su atsakingomis institucijomis dėl galimos pagalbos verslui tebetęsia.

Laisvėjant ribojimams, „Novaturo“ grupė iš visų Baltijos šalių rinkų jau nuo liepos 1 d. atnaujina dalį poilsinių kelionių į Graikijos ir Bulgarijos kurortus, aviacijos partneriai „GetJet Airlines“ turi visus skrydžiams reikalingus leidimus. Bendrovė tikisi, kad ribojimams ir toliau švelnėjant, savo klientams galės pasiūlyti vis daugiau atostogų krypčių. Artimiausiu metu planuojama atnaujinti ir pažintinės kelionės po Europos šalis. Norintiems atostogauti Lietuvoje, Bendrovė dar praėjusį mėnesį pasiūlė ir vietos turizmo paslaugas.

Keliautojų saugumas yra didžiausias prioritetas, todėl jau dabar planuojamos saugumo priemonės oro uostuose, pervežimuose, viešbučiuose. Saugų keliavimą užtikrins didesnių nei įprasta atstumų laikymasis oro uostuose, kaukių dėvėjimas visos kelionės metu, papildomos dezinfekcinės priemonės lėktuvuose ir pervežimų metu, itin daug saugumo priemonių imasi ir viešbučiai. Konkrečią saugaus keliavimo informaciją kiekvienas keliautojas gaus iš savo kelionių agento prieš planuojamą kelionę.

Apie bendrovę „Novaturas“

„Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse. Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijos kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose.

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere. Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi visose Baltijos šalyse.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos paslaugų kokybės „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Vienas iš Grupės strateginių tikslų – išlaikyti pardavimų kanalų įvairovę. „Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, iš jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis. Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos kanalo vystymą.

Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais ir mažomis kapitalo investicijomis Tai suteikia galimybę didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių. Kiekvienais metais valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70-80 proc. grynojo bendrovės pelno.