Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2021 03 02

AB „Novaturas“ baigia atsiskaityti už dėl pandemijos neįvykusias keliones

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ baigia atsiskaitymo procesą, kurio metu trijose Baltijos šalyse grąžinta per 9,3 mln. eurų. Kovo pirmosiomis dienomis grąžinami pinigai pasieks paskutinius keliautojus. Pinigai keliautojams grąžinami laikantis laukiančiųjų eiliškumo pagal anksčiausiai atšauktas keliones.

Paspartinti pinigų už neįvykusias keliones grąžinimą „Novaturui“ leido sausio mėn. susitarimas su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija bei „Invega“ dėl papildomos lengvatinės 1 mln. 18 tūkst. eurų paskolos atsiskaitymams už dėl pandemijos neįvykusias keliones. Iš viso Lietuvos keliautojams grąžinta 4 mln. eurų – 98 proc. visų už neįvykusias keliones sumokėtų pinigų. Latvijoje ir Estijoje atsiskaitymai baigti, sumos atitinkamai siekia 1,4 milijonus ir 3,9 milijonus  eurų.

„Pirmuosius grąžinimus pradėjome vykdyti dar praėjusių metų liepos mėnesį. Tenka pripažinti, kad grąžinimų procesas nevyko taip sklandžiai kaip tikėjomės, tačiau džiaugiamės radę kompromisus su skatinimo priemones mums suteikusiomis institucijomis ir galėdami atsiskaityti su keliautojais. Kol kas, dėl pinigų grąžinimo prašymuose ar rezervacijų formose pateiktų netikslių duomenų, pinigai dar nėra grąžinti už 160 rezervacijų. Šiuos netikslumus aiškinamės su paraiškas pateikusiais keliautojais ir netrukus pinigai bus sumokėti“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Apie įmonę

AB „Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos atostogų paketus lėktuvu daugiau kaip 30 krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų. 2019 metais grupė aptarnavo daugiau nei 293 tūkst. klientų.