Investuotojams

Mūsų strategija

Pagrindiniai „Novaturo“ grupės strategijos elementai: 

  • Išlikti Baltijos šalių rinkos lydere ir išnaudoti kelionių rinkos plėtros suteikiamas galimybes

Mūsų bendrovė nuo 2004 m. yra Baltijos šalių kelionių rinkos lyderė. Siekiame išlikti lyderiais, išnaudoti tolesnės rinkos plėtros teikiamas galimybes ir savo rinkos dalį apsaugoti nuo esamų ir naujų konkurentų. Užsakomųjų skrydžių rinką regione pasidalijusios septynios pagrindinės bendrovės. Viena iš jų – „Novaturo“ grupė. Naujiems dalyviams patekti į rinką ypač sudėtinga. Esame įsitikinę, kad potencialiems konkurentams bus sunku išplėsti veiklą iki reikiamo lygio, o esamiems rinkos dalyviams – pastebimai padidinti savo rinkos dalį.

Tvirta „Novaturo“ grupės padėtis rinkoje, diversifikuotas produktų portfelis ir platus platinimo kanalų tinklas mums leidžia stebėti, ką renkasi klientai. Todėl galime greitai reaguoti į kintančias rinkos tendencijas ir prie jų pritaikyti savo pasiūlą. Todėl galėsime Baltijos šalių rinkos lyderiais išlikti ir ateityje.

  • Toliau plėsti produktų portfelį, kad išlaikant esamus klientus bei pritraukiant naujus augtų pardavimų apimtis 

Dėl patrauklių, individualiai pritaikytų pasiūlymų įvairovės bei aukštos kokybės paslaugų mūsų klientų skaičius toliau didėja. Mes siūlome vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei išskirtinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

  • Toliau vykdyti geografinę plėtrą – įsitvirtinti Baltarusijos rinkoje 

Mūsų produktai siūlomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir Baltarusijoje, kurioje platinimą vykdo vietos partneriai. Vilniaus oro uostą iš Minsko pasiekti netrunka, ir tai neabejotinas pranašumas mums, siekiantiems plėtros šioje daug žadančioje, 9,5 mln. gyventojų turinčioje rinkoje, kurios užpildymo lygis itin žemas. 

  • Išlaikyti tinkamą pardavimo kanalų pusiausvyrą, kartu stiprinant e. prekybą

Viena mūsų strategijos dalis – išlaikyti pardavimo tinklo įvairovę ir vienas kitą papildančius pardavimo kanalus. Dirbame su daugiau nei 400 kelionių agentūrų, iš jų – ir didžiausiomis agentūromis Baltijos šalyse ir daugiau nei 60 agentūrų Baltarusijoje. Mūsų bendrovės centrai veikia didžiausiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose. Be to, toliau investuojame į e. prekybos sistemos plėtrą. Interneto prekyba vykdoma per mūsų svetaines ir tarptautinę platformą GDS („Global Distribution Systems“), kurioje prekiaujame lėktuvų bilietais. Pardavimai e. prekybos kanalais sistemingai auga, kaip ir šiems kanalams tenkanti bendra pardavimų dalis. 2019 m. e. prekybos kanalais atliktų pardavimų vertė siekė daugiau kaip 27 mln. EUR (24 proc. daugiau negu ankstesniais metais). Tai sudarė 14 proc. visų pardavimų, o mūsų svetainėse apsilankė 3,85 mln. unikalių vartotojų. 

  • Toliau plėsti veiklos mastus, kartu užtikrinant aukštus pelningumo rodiklius ir pinigų srautus 

Augant mūsų kelionių paklausai, didėja darbo veiklos apimtys ir bendrovei priklausanti rinkos dalis. Tai savo ruožtu lemia spartų finansinių rezultatų augimą. Mūsų strateginis tikslas – išlaikyti aukštus pelningumo ir pinigų srautų rodiklius, leidžiančius akcininkams mokėti dividendus. Mes kasdien stebime pelningumo rodiklius ir pardavimų duomenis bei ištisą sezoną ieškome galimybių sudaryti palankesnes sutartis. Tai leidžia išlaikyti gerą maržos lygį ir užtikrina pelningą verslo plėtrą. 

  • Reguliariai mokėti dividendus akcininkams 

Mūsų verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais (daugiau kaip 100 proc. EBITDA) ir mažomis kapitalo investicijomis, todėl mes galime didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių mūsų strategijos dalių. 

Ilgalaikėje perspektyvoje valdyba ketina rekomenduoti dividendais kasmet išmokėti 70–80 proc. grynojo bendrovės pelno.