Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2020 06 05

Į „Novaturo“ grupę investavo trys nauji akcininkai

Birželio 2 d. „Central European Tour Operator“ pasitraukus iš „Novaturo“ grupės akcininkų, Bendrovės vadovybė gavo pranešimus iš trijų naujų investuotojų.

„Vertiname investuotojų pasitikėjimą ir priimame tai kaip tikėjimą tvariomis mūsų verslo ateities perspektyvomis. Mes, kaip ir viso pasaulio turizmo verslas, esame itin stipriai paveikti COVID-19 sukeltų apribojimų, bet situacijai valdyti ėmėmės daugybės veiksmų.

Prisitaikydami prie situacijos, ėmėmės ir vietos turizmo, o nuo nuo liepos planuojame atnaujinti dalį veiklos ir pradėti keliones iš visų Baltijos šalių į Graikiją ir Bulgariją. Nuolat stebime situaciją ir atsakingų institucijų rekomendacijas, tad kai tik situacija pagerės ir kitose šalyse, esame pasirengę nedelsdami atnaujinti visas keliones“, – sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

Tarp naujų „Novaturo akcininkų“ – net trys bendrovės iš Estijos. 10,25 proc. „Novaturo“ grupės akcijų įsigijo Estijoje veikianti „Rendez Vous OU“. Jos vadovas Janek Pohla yra „Tahe Outdoors“ įkūrėjas ir valdybos narys. „Tahe Outdoors“ – daugiau nei 25 metus sėkmingai veikianti vandens sporto įrangos gamintoja ir platintoja, viena iš srities lyderių Europoje. Įmonė valdo 4 gamyklas Estijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, distribucijos ir pardavimų biurai įsikūrę JAV, Australijoje ir Japonijoje.

9,99 proc. „Novaturo“ grupės akcijų įsigijo Moonrider OU, priklausanti Estijos investicijų bendrovei „Go Group“, veikiančiai turizmo, transporto, nekilnojamojo turto, inžinerijų srityse. „Go Group“ veikia nuo 2005 m., ji valdo ir „Go Travel“ – vieną didžiausių ir ilgiausiai veikiančių kelionių agentūrų Estijoje. „Go Travel“ kelionių agentūra yra ilgametė „Novaturo“ bendrovės Estijoje verslo partnerė.

Dar 5,25 proc. „Novaturo“ grupės akcijų nuo šiol valdo Estijos įmonių grupė „Rondam AS“, įkurta 1993 m. Tartu mieste. Įmonių grupei priklausančios bendrovės valdo didžiausią Tartu viešbutį su SPA centru „Dorpat“, taip pat vieną iš geriausiai vertinamų Talino viešbučių „Lydia“. „Rondam AS“ savininkas valdo ir Estijos kapitalo „Estiko“ įmonių grupę, užsiimančią apgyvendinimo paslaugų, nekilnojamojo turto vystymo ir valdymo, gamybos verslais.

Šiai dienai 9,99 proc. „Novaturo“ grupės akcijų valdo „Girteka Logistics“ kontroliuojanti „ME Investicija“, 9,49 proc. – Ugnius Radvila, po 6,86 proc. – Vidas Paliūnas bei Rytis Šūmakaris, likusi akcijų dalis yra laisva.

 

Apie bendrovę „Novaturas“ 

„Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse. Nuo 2018 m. kovo 21 d. „Novaturo“ akcijos kotiruojamos Varšuvos ir „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržose. 

1999 m. įkurta bendrovė „Novaturas“ 2004 m. tapo Baltijos šalių rinkos lydere. Šiuo metu „Novaturo“ produktai siūlomi visose Baltijos šalyse.

Dėl patrauklių pasiūlymų įvairovės bei aukštos paslaugų kokybės „Novaturo“ klientų skaičius toliau didėja. Šiuo metu grupė siūlo vasaros ir žiemos atostogų paketus bei pažintines keliones autobusu ir lėktuvu. Klientai gali rinktis iš daugiau kaip 30 atostogų krypčių visame pasaulyje, iš kurių – ir patys populiariausi Pietų Europos kurortai bei rinktinės vietos Šiaurės Afrikoje, Vidurio Rytuose, Azijoje ir Lotynų Amerikoje.

Vienas iš Grupės strateginių tikslų – išlaikyti pardavimų kanalų įvairovę. „Novaturas“ bendradarbiauja su daugiau kaip 400 kelionių agentūrų, iš jų – su visomis didžiausiomis Baltijos šalių agentūromis. Didžiuosiuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos miestuose veikia „Novaturo“ mažmeninės prekybos biurai. Be to, toliau investuojama į e. prekybos kanalo vystymą. 

Bendrovės verslo modelis pasižymi didelės apimties veiklos pinigų srautais ir mažomis kapitalo investicijomis Tai suteikia galimybę didelę pajamų dalį išmokėti akcininkams. Reguliarus dividendų mokėjimas – viena svarbiausių bendrovės strategijos dalių. Kiekvienais metais valdyba ketina rekomenduoti dividendais išmokėti 70-80 proc. grynojo bendrovės pelno.