Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2021 01 13

„Novaturas“ susitarė dėl papildomos 1 mln. 18 tūkst. Eur paskolos atsiskaityti už neįvykusias keliones

Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ susitarė dėl Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei „Invegos“ skatinamosios finansinės priemonės – papildomos lengvatinės paskolos 1 mln. 18 tūkst. EUR sumai. Ši lengvatinė paskola bendrovei leis paspartinti atsiskaitymą su keliautojais už dėl pandemijos neįvykusias keliones.

„Nepriklausomai nuo įstatymuose apibrėžtų terminų, atsiskaitymas su keliautojais yra mūsų prioritetas. Grąžinimams naudojame ir iš valstybės gautą paskolą, ir savas lėšas. Po ilgų diskusijų pavyko rasti bendrą sprendimą su „Invega“ dėl papildomos paskolos gavimo. Šiai dienai grupės mastu esame grąžinę apie 7,1 mln. eurų keliautojams. Papildomai Lietuvoje paraiškų susigrąžinti pinigus už dėl pandemijos neįvykusias keliones esame sulaukę maždaug 1,8 milijonų eurų sumai. Šiems grąžinimams atlikti bus skirta papildoma „Invegos“ paskola. Šiuo metu tvarkome visus susitarimo procedūrinius formalumus. Planuojame, kad gautos paskolos pinigai mus pasieks sausio mėnesio antroje pusėje, ir iškart bus paskirstyti atsiskaitymams su keliautojais. Suprantame, kad žmonės nori kuo greičiau susigrąžinti pinigus. Užsitęsęs pinigų grąžinimo procesas nevyko taip sklandžiai, kaip mums norėjosi, ir pareikalavo daug kantrybės iš visų – tiek žmonių, tiek ir kelionių organizatorių bei agentūrų“, - sako „Novaturo“ grupės vadovė Audronė Keinytė.

AB „Novaturas“ pirmuosius grąžinimus klientams pradėjo vykdyti dar liepos mėnesį. Rugpjūčio mėnesį įmonei buvo suteikta „Invegos“ lengvatinė 1 mln. eurų paskola, leidusi atsiskaityti su dalimi turistų.

Apie įmonę

„Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos atostogų paketus lėktuvu daugiau kaip 30 krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų.