Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2021 04 28

„Novaturo“ grupės 2021 m. pirmojo ketvirčio rezultatai: veiklos atnaujinimas

Didžiausią dėmesį pirmąjį 2021 m. ketvirtį Bendrovė skyrė veiklos atnaujinimui visose Baltijos šalyse, kuriam buvo intensyviai ruoštasi. Tiesa, šiais metais atostogų sezonas startavo ne sausį kaip įprastai, bet nuo vasario mėnesio, kuomet pirmieji lėktuvai kilo į Tenerifės kurortus. Vasario mėnesį „Novaturo“ grupė pirmoji rinkoje po metų pertraukos grąžino skrydžius į populiariausią žiemos atostogų kryptį – Egiptą. Atostogų krypčių pasiūlą papildė ir Jungtiniai Arabų Emyratai bei Maldyvai.

Pirmojo ketvirčio paskutinis mėnuo turėjo svariausią įtaką pirmojo ketvirčio rezultatams. Kovo mėnesį grupė aptarnavo 6,4 tūkst. klientų – 18 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai. Grupės pajamos kovo mėn. siekė 4,1 mln. eurų ir buvo tik 6 proc. mažesnės nei atitinkamu metu pernai.   Bendri šių metų sausio - kovo mėnesio veiklos apimčių rezultatai dar mažesni nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais dėl šiai dienai egzistuojančių apribojimų. Dėl pandemijos atostogų sezonas prasidėjo mėnesiu vėliau, slidinėjimo sezonas buvo atšauktas, egzotinių atostogų krypčių pasiūla susitraukė iki dviejų šalių.

Nepaisant visų turizmo sektoriui tenkančių ribojimų, 2021 metų atostogų sezoną Bendrovė pradėjo suplanuotomis skrydžių programomis, o ne pavieniais skrydžiais, o kovo mėnesį dar ir didino veiklos apimtis. Įsibėgėjantys vakcinacijos procesai visame pasaulyje,  turizmo sektoriaus adaptacija prie naujos, saugaus keliavimo realybės, atsidarančios atostogų šalys, galimybė netolimoje ateityje turėti visoje ES bendrijoje galiojantį taip vadinamą skaitmeninį žaliąjį pažymėjimą nuteikia optimistiškai dėl viso 2021 metų atostogų sezono.

Teigiami pirmojo ketvirčio pelningumo rodikliai

„Visus praėjusius metus nuosekliai laikėmės krizinio laikotarpio programos bei griežtos kaštų kontrolės. Tokios krypties laikėmės ir  pirmąjį šių metų ketvirtį – veiklos sąnaudos pasiekė 1,05 mln. eurų ir buvo 63 proc. mažesnės už tą patį 2020 metų laikotarpį. Eliminavus komisinių įtaką ir vienkartines išlaidas, veiklos sąnaudas sumažinome 52 proc. palyginus su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu.  Kaštų kontrolė, nuolatinis ir aktyvus darbas su užsienio partneriais užsitikrinant konkurencingas paslaugų kainas, laiku priimti teisingi sprendimai dėl veiklos atnaujinimo, lyderystė rinkoje pirmiems atidarant saugias atostogų kryptis ir, žinoma, niekur nedingęs žmonių noras keliauti - visų šių veiksnių visuma turėjo teigiamos įtakos pirmojo ketvirčio pelningumo rodikliams. Šiais metais uždirbome 0,2 milijono grynojo pelno, kai tuo tarpu 2020 ir 2019 metais tuo pačiu laikotarpiu patyrėme atitinkamai 0,4 ir 0,1 milijono eurų nuostolio. EBITDA rodiklis šį ketvirtį taip pat teigimas ir pasiekė 615 tūkstančių eurų, lyginant su 190 tūkstančių siekusiu nuostoliu tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Net 2019 metais pirmojo ketvirčio EBITDA rezultatas buvo kuklesnis ir siekė 83 tūkstančius eurų“, - sako  Audronė Keinytė „Novaturo“ grupės vadovė.

Pirmasis šių metų ketvirtis Bendrovei pasižymėjo dar dviem itin reikšmingais įvykiais. Vasario mėnesį su Valstybės investicijų valdymo agentūra susitarta dėl 10 mln. eurų investicijos į Bendrovės obligacijas. Finansavimas suteikiamas 6 metų laikotarpiui, kuriam pasibaigus Bendrovė įsipareigoja obligacijas išpirkti. 10 mln. eurų vertės investicija „Novaturo“ įmonių grupę pasieks naudojant mišrias finansines priemones. „Novaturas“ dar parėjusiais metais pradėjęs atsiskaitymo su keliautojais už dėl pandemijos neįvykusias keliones procesą sėkmingai užbaigė kovo mėnesio pirmomis dienomis. Grupės mastu žmonėms grąžinta per 9,3 mln. eurų

Įsibėgėjantis 2021 atostogų sezonas

Balandžio mėnesį po metų  pertraukos iš visų Baltijos šalių įmonių grupė atnaujina skrydžius populiariausia vasaros atostogų kryptimi – Turkija.  Nuo gegužės mėn. vidurio atostogų krypčių krepšelį papildys Graikijos salos: Kreta, Rodas bei Korfu. „Praėjusiais metais, atlaisvinus ribojimus, Graikija buvo pirmoji šalis, į kurią atostogų skrido mūsų keliautojai. Tikime, kad ir šiais metais ji sulauks didelio susidomėjimo. Tuo labiau, kad skirtingai nuo Egipto ir Turkijos, kurios šiemet atsidarė po metų pertraukos, Graikijos salų saugumą keliautojai jau išbandė praėjusiais metais. Mūsų vasaros planuose ir Bulgarija, Juodkalnija bei Tunisas. Egzotinių kryčių pasiilgusieji gali planuoti vasaros atostogas Seišeliuose, Balyje ar Maldyvuose“, - ateities veiklos planais dalijasi A. Keinytė.

„Novaturo“ grupės 2021 m. pirmojo ketvirčio veiklos rezultatai:

Finansiniai rodikliai  2021 I ketvirtis  2020 I ketvirtis  2019 I ketvirtis 
Pajamos  5 571 23 363 28 806
Bendrasis pelnas  1 617 2 535 3 559
EBITDA  615 -190 83
Grynas pelnas/nuostolis 191 -353 -148

Apie įmonę

AB „Novaturo“ grupė yra didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos atostogų paketus lėktuvu daugiau kaip 30 krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų. 2019 metais grupė aptarnavo daugiau nei 293 tūkst. klientų