Naujienos ir pranešimai spaudai

Atgal į naujienas
2021 10 15

Preliminarūs 2021 m. rugsėjo mėn. rezultatai

Rugsėjo mėnesį „Novaturo“ grupė iš Lietuvos, Latvijos ir  Estijos vykdė skrydžius į Turkijos Graikijos salų, Juodkalnijos, Italijos, Portugalijos bei Egipto  kurortus. Rugsėjo mėnesį bendrovė aptarnavo 24,8 tūkst. klientų. Grupės pajamos rugsėjo mėn. siekė 15,5 mln. eurų.

Iš viso per sausio-rugsėjo mėnesius bendrovė aptarnavo 123,6 tūkst. klientų, 180 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu ir  48 proc. mažiau nei 2019 metais tuo pačiu laikotarpiu. Bendra šių metų sausio-rugsėjo mėnesių apyvarta pasiekė 75,05 mln. eurų ir 148 proc. viršijo praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatus bei  yra 46 proc. mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. 

„Trečiąjį šių metų ketvirtį užbaigėme kaip ir planavome – grupės mastu aptarnaudami po daugiau nei 20 tūkst. keliautojų kas mėnesį bei sugeneruodami po daugiau 15 mln. eurų pajamų. Augančios grupės veiklos apimtys, generuojamos pajamos leidžia mums anksčiau sutartų terminų atsiskaityti su finansiniais partneriais. Liepos mėnesio pabaigoje išpirkome dalį išleistų konvertuojamų obligacijų, kurių vertė siekia 2,5 mln. eurų. Rugsėjo mėnesį bankui grąžinome  3,04 mln.  vertės ilgalaikę paskolą taip pat nelaukdami sutartyje numatyto termino. Trečiasis ketvirtis įprastai būna aktyviausias laikotarpis metuose, kai generuojame didžiausius aptarnautų keliautojų srautus, džiugu stebėti, kad šie metai taip pat ne išimtis. Aptarnautų klientų skaičiumi trečiasis ketvirtis lenkia antrąjį šių metų ketvirtį dvigubai. Rugsėjo mėnesį atostogų krypčių krepšelį papildė tokios tradicinės rudeninės kryptys kaip Italija bei Portugalija, Sicilijos ir Madeiros salos, Egiptas – krypčių pasiūla tapo artima prieš pandeminiam laikotarpiui, ir tai atsispindi rezultatuose. Šių metų rugsėjo mėnuo  nuo itin sėkmingų 2019 metų rugsėjo mėnesio aptarnautų keliautojų skaičiumi skiriasi tik 33 procentais. Rugsėjo mėnesį taip pat vis daugiau keliautojų pradėjo rezervuoti kitų metų vasaros sezono atostogas“, -  sako Audronė Keinytė, „Novaturo“ grupės vadovė.   


AB „Novaturas“ rugsėjo mėnesį grąžino ilgalaikę 3,04 mln. eurų vertės paskolą „Luminor Bank“ AS ir tuo pačiu pasiekė susitarimą  grąžintą 3,04 mln. eurų paskolą konvertuoti  į kredito liniją, kuria įmonių grupė gali pasinaudoti bet kada savo nuožiūra. Kredito linija yra įprastas pinigų srautų valdymo  įrankis turizmo versle, leidžiantis subalansuoti galimus pinigų srautų svyravimus, atsirandančius dėl turizmo verslo specifikos ir sezoniškumo.


Rugsėjo mėnesį bendrovė rinkai taip pat pristatė papildomą kelionių apsaugą „Saviizoliacijos pauzė“. Ši paslauga keliautojams leidžia keisti kelionės datą, kryptį ar viešbutį, jeigu artimą kontaktą su koronavirusu sergančiu žmogumi turėjusiam keliautojui tektų izoliuotis.